Jury

Prof. Paweł ŁukaszewskiWarszawa / Polska

Kompozytor, dyrygent, pedagog. Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina
w Warszawie. Za swoją twórczość kompozytorską otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Ponad 60 jego utworów zostało wydanych przez ChesterNovello, PWM Kraków, Edition Ferrimontana, Edizioni Carrara, Lorenz Corporation, Choris Mundi, Santa Barbara California. Jest dyrektorem Chóru Katedry Warszawsko-Praskiej Musica Sacra i Wydawnictwa Musica Sacra Edition. Jego utwory są wykonywane i prawykonywane przez renomowane zespoły chóralne z Londynu i Cambridge (The King’s Singers, The Holst Singers, BBC Singers, Trinity College Choir, Tenebrae, Britten Sinfonia, Polyphony) pod dyrekcją wybitnego dyrygenta Stephena Laytona i Nigela Shorta.

Sasho TatarchevskiSkopje / Macedonia

Sasho Tatarchevski uzyskał tytuł magistra dyrygentury chóralnej, symfonicznej i operowej na Akademii Muzycznej w Skopje. Brał także udział w kursach mistrzowskich w Nowym Jorku, Rzymie, Berlinie, St. Petersburgu, Florencji, Sarteano i Moskwie.
Pan Tatarchevski występował z filharmonią macedońską, operą i baletem macedońskim, orkiestrą kameralną Bitola, Orkiestrą Sinfonica di ICE – Roma, Orkiestrą Symfoniczną „Hermitage”, operą Bitola, zespołami muzycznymi „Alea” i „ConTempora” , wieloma innymi zespołami chóralnymi i instrumentalnymi.
Koncertował i zdobywał międzynarodowe nagrody ze swoimi zespołami w Portugalii, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Grecji, Szwajcarii, Hiszpanii, Chorwacji, Włoszech, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, Austrii, Francji, Słowacji, Rumunii i Turcji. Zdobył także kilka nagród dyrygenckich.
Obecnie jest profesorem na Akademii Muzycznej w Skopje i dyrygentem orkiestry FM Symphony, dyrygentem chóru mieszanego „Dragan Shuplevski”, chóru żeńskiego przy Młodzieżowym Centrum Kultury oraz oraz prowadzi profesjonalny chór kameralny „Pro Ars”. Ponadto jest stałym członkiem jury wielu międzynarodowych konkursów i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Forum Chóralnego w Strudze.

Carmen Moreno (Barcelona, Hiszpania)

Dyrygent i Sopranistka. Ukończyła Konserwatorium Juan Jose Landaeta Caracas (Wenezuela), oraz konserwatorium muzyczne w Barcelonie i Badalonie. Specjalizuje się w pracy nad techniką wokalną. Wydała książkę zatytułowaną Mi técnica Wokal Paso a Paso (Moja technika wokalna krok po kroku) oraz jest autorem licznych artykułów związanych z muzyką wokalną. Prowadziła liczne warsztaty z techniki wokalnej i wykłady w czasie konferencji związanych z muzyką chóralną. Była jurorem festiwali Cracovia Cantans w Krakowie oraz Festiwalu Muzycznym w Cantonigros. Jest profesorem śpiewu w Escuela ESTUDI Musical, a także dyrygentem Chóru Esperit Cantaire oraz oraz Chóru Kameralnego Cantoria Re-Quinto w kościele Sagrada Familia w Barcelonie.

Prof. Bernhard GfrererSalzburg / Austria

Absolwent Mozarteum w Salzburgu, które ukończył ze specjalnością muzyka kościelna. Od 1987 roku jest organistą i dyrygentem chóru Kościoła Franciszkańskiego w Salzburgu. Koncertował z takimi sławami jak Plácido Domingo, Jose Carreras czy James King. Koncertuje w najważniejszych centrach kulturalnych Europy, jak również w Ameryce Południowej, USA, Rosji czy Azji. Jest wykładowcą na licznych kursach mistrzowskich w USA, Japonii czy Ameryce Południowej oraz zasiadał w Jury międzynarodowych konkursów. W swym dorobku artystycznym posiada liczne nagrania dla radia, telewizji i wytwórni płytowych.

Marcin CmielWarszawa / Polska

Jeden z członków założycieli Towarzystwa Śpiewaczego LIRA w Warszawie. W latach 1997– 2008 II dyrygent chórów LIRA. Od lutego 2009 Dyrektor Artystyczny Towarzystwa Śpiewaczgeo LIRA w Warszawie. Ukończył z wynikiem bardzo dobrym Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie prof. Ryszarda Zimaka. Przez lata współpracował z Chórem Uniwersytetu Warszawskiego oraz Chórem ATK oraz innymi zespołami. Założył chór Cantemus, z którym dał ponad 100 koncertów. W czerwcu 2009 roku na konkursie chórów w Spychowie zdobył z Chórem Męskim LIRA 4 nagrody w tym dla najlepszego dyrygenta. Juror Festiwali w Sankt Petersburgu (Rosja) oraz Krakowskiego Festiwalu Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej.