история

Варшавский международный фестиваль хоров 2016

Победители 12 Варшаве Международный хоровой фестиваль VARSOVIA CANTAT 2016

категория A — Смешанные хоры — взрослые
Диплом за участие в Фестивале:
— Amici Canentes (Warszawa, Polska)
— Stowarzyszenie Chór Mieszany Cantilena (Oborniki, Polska)
2: Svoboda Šoštanj (Šoštanj, Słowenia)
1: Chór Akademicki Wojskowej Akademii Technicznej (Warszawa, Polska)

категория C — Mолодёжные хоры
3: Chór Dziewczęcy Ars Longa Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce
2: KFUM Central Youth Choir (Sztokholm, Szwecja)
1: Sanocki Zespół Wokalny “Soul” (Polska)

категория D — Детские хоры
2: Chór FEST (Mińsk, Białoruś)

категория E — Kамернe хоры
3: Mixed Vocal Group Nespula (Pula, Chorwacja)
2: Fresco (Jekaterinburg, Rosja)
1 ex aequo: St John’s College Choir, The University of Hong Kong
1 ex aequo: Archikatedralny Chór Męski Cantores Minores (Warszawa, Polska)

РЕЗУЛЬТАТЫ

ПРОГРАММА ФЕСТИВАЛЯ

Варшавский международный фестиваль хоров 2015

Победители 11 Варшаве Международный хоровой фестиваль VARSOVIA CANTAT 2015

категория A — Смешанные хоры — взрослые
1 ex aequo KOMORNI ZBOR ORFEJ (LJUTOMER, SŁOWENIA)
1 ex aequo MECSEK CHOIR (Pécs, WĘGRY)
3 ex aequo CAMERATA VARSOVIA (WARSZAWA)
3 ex aequo DOMINO (RYGA, ŁOTWA)
3 ex aequo DZIESMUVARA (RYGA, ŁOTWA)

категория C — Mолодёжные хоры
2 ex aequo KAMERALNY DZIEWCZĘCY CHÓR
IM. M.W. ŁYSENKI (KIJÓW, UKRAINA)
2 ex aequo SANOCKI ZESPÓŁ WOKALNY «SOUL»

категория D — Детские хоры
2 ex aequo CANZONETTA — CHÓR DZIECIĘCY PSM I ST.
IM. F. CHOPINA W WARSZAWIE
2 ex aequo CHÓR HARMONIA (ŁUKOWA)
2 ex aequo ESTONIAN GIRLS’ CHOIR (TALLINN, ESTONIA)

категория E — Kамернe хоры
1 PLICAE VOCALIS (TALLINN, ESTONIA)
2 MODO MAIORUM (WARSZAWA)
3 STOWARZYSZENIE ŚPIEWACZE «ECHO» (ŁÓDŹ)

Ромуальд Твардовский приз -1000,00 ЕВРО дла иностранного хора за лучшее исполнение песни Ромуальда Твардовского:
CHOR INTER KULTUR (ZURYCH, SWITZERLAND)

ПРОГРАММА ФЕСТИВАЛЯ

РЕЗУЛЬТАТЫ

Варшавский международный фестиваль хоров 2014

Победители 10 Варшаве Международный хоровой фестиваль VARSOVIA CANTAT 2014

категория A — Смешанные хоры — взрослые
I Chór Kameralny Akademii Muzycznej
im. K. Szymanowskiego w Katowicach
II Academic Choir of Velenje (Velenje, Słowenia)
III Chór Centrum Myśli Jana Pawła II (Warszawa)
III Chamber Choir Cantate Domino of Kaunas Vytautas Magnus Assumption Church (Kaunas, Litwa)

категория B — Однородные хоры (мужские, женские)
I Pěvecké Sdružení Ostravských Učitelek (Ostrawa, Czechy)
II Górniczy Chór Męski (Lubin)
III Chór Męski “Echo” (Tczew)

категория C — Mолодёжные хоры
I Kodály Zoltán Youth Mixed Choir (Debreczyn, Węgry)
II Collegium Juvenum (Olsztyn)
III Puellae et Pueri (Nowy Jiczyn, Czechy)
III Sanocki Zespół Wokalny “Soul”

категория D — Детские хоры
I Riga State Gymnasium No.2 – Elementary School
Girls’ Choir (Ryga, Łotwa)
II Chór Dziecięcy “Kancona” (St.Petersburg, Rosja)
II Chór Dziewczęcy Publicznego Gimnazjum Nr 4
im. Kard. Wyszyńskiego w Siedlcach
III Chór Dziecięcy Harmonia (Gatchina, Rosja)

Диплом за участие в Фестивале:
Technik Akademik (Trnawa, Słowacja)
Det Ny Kammerkor (Aarhus, Dania)
VEF Culture Palace Mixed Choir “Dzīne” (Ryga, Łotwa)
Sopocki Chór Kameralny Continuo
Youth Cappella „Harmonia” (Gatchina, Rosja)
Gaudeamus Kórus (Veresegyház, Węgry)
Broceni Cultural And Educational Center Choir “Laiksne” (Łotwa)
Chór I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Konarskiego w Mielcu
Chór Dziecięcy “Cantiamo” (Leżajsk)

Ромуальд Твардовский приз -1000,00 ЕВРО дла иностранного хора за лучшее исполнение песни Ромуальда Твардовского:
Academic Choir of Velenje (Slovenia)

ПРОГРАММА ФЕСТИВАЛЯ

РЕЗУЛЬТАТЫ

Варшавский международный фестиваль хоров 2013

Победители 9 Варшаве Международный хоровой фестиваль VARSOVIA CANTAT 2013

категория A — Смешанные хоры — взрослые
I Mixed Choir “Odmev” (Kamnik, Słowenia)
II Chór Kameralny “Woskriesinnja” (Iwano-Frankiwsk, Ukraina)
II Capella Juris (Zagrzeb, Chorwacja)
III AUBG Choir (Błagojewgrad, Bułgaria)
III Chór Sceny Muzycznej Gdańsk (Gdańsk)

категория B — Однородные хоры
I Cantores Minores (Warszawa)
II Varavīksne (Saldus, Łotwa)

категория C — Mолодёжные хоры
I Jedinstwo “Единство” (Moskwa, Rosja)
II Primavera (Brno, Czechy / Czech Republic)

категория D — Детские хоры
I Debiut “Дебют” (Moskwa, Rosja)
II Harmonia “Гармония” (Moskwa, Rosja)
II Zespół Wokalny “Soul” (Sanok)
III Rosička (Brno, Czechy / Czech Republic)

категория E – Kамернe хоры
I Ars Nova Sacra Vocal Ensemble (Budapeszt, Węgry)
II Chór Kam. Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku “Medicoro”
II Chór Miasta Siedlce (Siedlce)
III Ekspromt “Экспромт” (Moskwa, Rosja)
III Wilanowski Chór Kameralny (Warszawa)

Специальный приз 1000,00 евро для иностраннoгo хорa за лучшее исполнение песни с), который был составлен после 1950 года польский автор:
AUBG Choir (Błagojewgrad, Bułgaria)

VIII Warszawski Międzynarodowy Festiwal ChóralnyVARSOVIA CANTAT 2012

Wyniki VIII Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Varsovia Cantat 2012 r.

W roku 2012 Jury obradowało w następującym składzie:
prof. Romuald Twardowski (przewodniczący Jury),
Agnes Gerenday,
Andrea Angelini,
Toh Ban Sheng,
Marcin Cmiel.

Jury ogłasza następujący werdykt:

Dyplom uczestnictwa:
Världsklass (Malmö, Sweden)

Kategoria D – Chóry o głosach równych — Młodzieżowe

2nd Prize: Chór „Cantiamo” z Gimnazjum Miejskiego im. Władysława Jagiełły w Leżajsku (Leżajsk, Poland)
1st Prize: Mladinski Pevski Zbor Glasbene Šole Koper (Koper, Slovenia)

Kategoria C — Młodzieżowe chóry mieszane

Dyplom uczestnictwa: Canticum Canticorum (Kraków, Poland)
3rd Prize: Chór II LO w Mielcu (Mielec, Poland)
2nd Prize: Estonian United Boys’ Choir KALEV & JÄRVAMAA (Tallinn, Estonia)
1st Prize: Zbor Antona Schwaba (Celje, Slovenia)

Kategoria B — Chóry o głosach równych — dorośli

3rd Prize: Male Choir DZIEDONIS of University of Latvia (Riga)
2nd Prize: Youth Female Choir – MKC (Skopje, Macedonia)
1st Prize: Male Choir of Airlangga University (Surabaya, Indonesia)

Kategoria A — Chóry mieszane — dorośli

Dyplomy uczestnictwa:
— Chór Warszawski przy Fundacji Nowa Orkiestra Kameralna (Warsaw, Poland)
— Chór Kameralny „Brevis” (Bielsko-Biała, Poland)
— Amici Canentes (Warsaw, Poland)

3rd Prize: Anima (Ryga/Riga, Latvia)
2nd Prize: Latvian University Mixed Choir DeCoro (Riga, Latvia)
1st Prize: Airlangga University Choir (Surabaya, Indonesia)

VII Warszawski Międzynarodowy Festiwal ChóralnyVARSOVIA CANTAT 2011

Wyniki VII Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Varsovia Cantat 2011 r.

W roku 2011 Jury obradowało w następującym składzie:
prof. Romuald Twardowski (przewodniczący Jury)
Agnes Gerenday
Thea Paluoja
prof. Bernhard Gfrerer
Marcin Cmiel

Kategoria D — Chóry o głosach równych młodzieżowe
Dyplomy uczestnictwa:

Chór Męski Salezjańskiej Ogólnokształcacej Szkoły Muzycznej
II st. w Lutomiersku (Polska)

Chór Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu (Polska)

Chamber Choir TONIKA (Łotwa)

III miejsce ex aequo — Gothenburg Cathedral Youth Male Choir (Szwecja)

III miejsce ex aequo — Riga 6-th secondary school choir (Łotwa)

II miejsce Chamber Choir “BALTIKA” (Rosja)

I miejsce Berliner Mädchenchor (Niemcy)

Kategoria C — Chóry mieszane młodzieżowe

II miejsce Gothenburg Cathedral Youth Choir (Szwecja)

I miejsce Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej (Polska)

Kategoria B — Chóry o głosach równych dorośli

I miejsce Cantus (Norwegia)

Kategoria A — Chóry mieszane dorośli
Dyplomy uczestnictwa:

— Chór Miejski Cantus Cordis (Polska)

— Chór „Con fuoco” (Polska)

— Chór Akademicki „Con Passione” Akademii Sztuk Pięknych
w Warszawie (Polska)

— Chór PRO MUSICA (Polska)

III miejsce Chór Warszawski przy Fundacji Nowa Orkiestra Kameralna (Polska).

II miejsce ex aequo Varsoviae Regii Cantores (Polska)

II miejsce ex aequo Youth choir „PA SAULEI” (Łotwa)

I miejsce Academic Choir France Prešeren Kranj (Słowenia)

Warszawa 6.11.2011 r.
ZDJĘCIA Z FESTIWALU DOSTĘPNE W GALERII — LINK

VI Warszawski Międzynarodowy Festiwal ChóralnyVARSOVIA CANTAT 2010

Wyniki szóstego Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego "Varsovia Cantat" w 2010 r.

In year 2010 Jury consisted of following members:
prof. Romuald Twardowski (head of the Jury)
Agnes Gerenday
prof. Andrea Angelini
prof. Bernhard Gfrerer
Marcin Cmiel

After listening 17 choirs Jury members announce the following results

Category D – Equal Voices Youth Choirs

III place CANZONETTA CHÓR DZIECIĘCY PSM I ST. NR. 2
im. FRYDERYKA CHOPINA

I place GRODZISKI CHÓR «BOGORYA»

Category C — Youth mixed Choirs

Diplomas for successful participation:
SCHOLA «AD TEMPLUM SANCTI JACOBI» (BRZESKO)
MŁODZIEŻOWY MIESZANY CHÓR «AVE SOL» (BIELSKO-BIAŁA)
TUTTI CANTAMUS (WARSZAWA)

Distinction: CHÓR CANTO (PIASTÓW)

III place not awarded

II place CHÓR I LO im. Bartłomieja NOWODWORSKIEGO W KRAKOWIE

I place ex aequo YOUTH CHOIR ACCOLADA (ŁOTWA)

I place ex aequo DRAGAN SHUPLEVSKI (MACEDONIA)

Category B — Equal voices choirs adults

II place PRIZE MEDICUS Latvia

Kategoria A — Chóry mieszane dorośli

Diplomas for successful participation:

CAMERATA VARSOVIA (WARSZAWA)
STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW MUZYKI «CANTATA» (ELBLĄG)
STOWARZYSZENIE MUZYCZNE CHÓR CAMERATA (WIELICZKA)
ALLA CAMERA (NORWEGIA)

III place Cantate (Sweden)

II place Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego

I place MANADO STATE UNIVERSITY CHOIR (INDONEZJA)

Distinction for condcutor: Ryszard Źróbek

V Warszawski Międzynarodowy Festiwal ChóralnyVARSOVIA CANTAT 2009

Wyniki piątego Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego "Varsovia Cantat" w 2009 r.

CATEGORY A — Mixed Choirs Adults

I place Chór Kameralny MUSICA VIVA Uniwersytetu Ekonomicznego
w Poznaniu Conductor: Marek Gandecki Statuette «Golden Lyre»
and 1000 zł funded by Maria Rosołowska of Mokotów District
and Jacek Cieślikowski Representative to Warsaw City Council
II place Olsztyński Chór Kameralny „Collegium Musicum”
Conductor: Janusz Wiliński
III place Cor CF1 (Cardiff/Wales — UK) Conductor: Eilir Owen Griffiths

“Post Scriptum” (Prague Czech Rep.)
Conductor:
Veronika Lozoviukova — prize for sacral song
“AVE MUSICA” (Kedainiai /Lithuania)
Conductor:
Algirdas Viesulas — prize for folk song

CATEGORY B — Equal Voices Choirs Adults

I place Chór Męski „Słowiki 60” z Szczecina Conductor: Grzegorz Handke Statuette «Golden Lyre» and 000 zł
II place not awarded
III place ex aequo Chór Męski „Echo” z Tczewa, Conductor: Leszek Gołąb
III place ex aequo Chór Męski „Copernicus” z Torunia,
Conductor:
Paweł Jan Jankowski

CATEGORY C — Mixed Youth Choirs

I place Chór Kameralny Wyższej Szkoły Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku
Conductor: Anna Olszewska Statuette «Golden Lyre» oraz 1000 zł
II place not awarded
III place Chór „Canto” z Piastowa Conductor: Jan Dąbrowski

CATEGORY D – Equal Voices Choirs Adults

I place not awarded
II place Chór dziecięcy “Harmony” z Gatchina-Sankt Petersburg (Russia) Conductor: Irina Roganova
III place Chór Marzenie z Wiliszewa Conductor: Stanisław Kmieciak

IV Warszawski Międzynarodowy Festiwal ChóralnyVARSOVIA CANTAT 2008

Wyniki czwartego Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w 2008 r.

Category A — Mixed choirs — adults
I place Chór Szkoły Głównej Handlowej (Warsaw, Poland) and Distinction for Conductor Tomasz Hynek
II place Chór Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (Poznan, Poland)
III place Chór Kameralny Akademii Rolniczej (Szczecin, Poland) 1000,00

Category B — Equal voices choirs adults
I place Chór Żeński „Lutnia” (Grodzisk Mazowiecki, Poland)
II place not awarded
III place Chór Męski „Pochodnia” ( Częstochowa, Poland)

Category C — Mixed choirs – youth
I place Pueri Cantores Resovienses (Rzeszów, Poland)
II place Academic Students chorus of the Gomel State College of Arts (Belarus)
III place Tutti Cantamus (Warszawa, Poland)
Distinction Elbląski Chór Młodzieżowy Bel Canto (Elbląg, Poland)
Distinction Rotterdams Jongenskoor (Rotterdam, Netherlands )

Category D — Equal voices choirs — youth

I place Primavera (Brno, Czech Republic)
II place Chór Żeński X LO w Białymstoku (Białystok, Poland)
III place Marzenie (Wieliszew, Poland)

St Albans Choir (Wales, UK) — diploma of Romuald Twardowski for promising choir

III Warszawski Międzynarodowy Festiwal ChóralnyVARSOVIA CANTAT 2007

Wyniki trzeciego Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w 2007 r.

Category A — Mixed choirs — adults

I place exequo Fayha Choir (Tripoli, Lebanon) and Distinction for conductor “Barkev Taslakian”
I place exequo Christianstad’s Motet Choir (Christianstad, Sweden)
II place Colegium Canticorum (Czeski Cieszyn, Czech Republic)
III place Post Scriptum (Prague, Czech Republic)
„Distinction” Ex Animo (Świętochłowice, Poland)

Category B — Equal voices choirs adults


I place
Chór Męski New Thames Valley (Reading, UK)
II place Chór Męski Kadans (Moscow, Russia)
III place Chór Męski Pochodnia (Częstochowa, Poland)

Category C — Mixed choirs – youth

I place
Tartu Youth Choir (Tartu, Estonia)
II place Gothenburg Cathedral Youth Choir (Gothenburg, Sweden)
III place Chór SGH (Warszawa, Poland)
Distinction for Ryszard Źróbek conductor of Chór I LO w Krakowie

Category D — Equal voices choirs — youth

I place
Aurin Female Choir (Kecskemet, Hungary)
II place Cantylena (Suwałki, Poland)
III place Debute (Moskwa, Russia)

II Warszawski Międzynarodowy Festiwal ChóralnyVARSOVIA CANTAT 2006

Wyniki drugiego Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w 2006 r.

Category A — Mixed choirs — adults
I place Mieszany Chór Mariański (Kraków, Poland)
II place Mieszany Chór Pojedu (Melle, Belgium)
III place Mieszany Chór “Rello” (Estonia)
„Distinction” Renaissance Ensemble „Vatroslav Lisinski”
(Zagreb, Croatia)

Category B — Equal voices choirs adults
I place Kameralny Chór Św. Cecylii (Warsaw, Poland)
and Distinction for conductor
II place Stowarzyszenie Śpiewacze Męski Chór „HASŁO
(Bydgoszcz, Poland)
III place not awarded

Category C — Mixed choirs – youth
I place Cantanima (Graz, Austria)
II place exequo Riga Stradins University mixed choir „Riga” (Riga, Latvia)
II place exequo Chłopięco-Męski Chór „Puer Cantores Sancti Nicolai” (Bochnia, Poland)
III place Kameralny Chór Akademii Wilanowskiej (Warsaw, Poland)

Cetgory D — Equal voices choirs — youth
I place Grodziski Chór Bogorya (Grodzisk Mazowiecki, Poland)
II place Chór „La Musica” 16 Gimnazjum im. Fryderyka Chopina
(Lublin, Poland)
III place Dziewczęcy Chór Laudate Dominum (Warsaw, Poland)
„Distinction” Chór Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku (Białystok, Poland)

I Warszawski Międzynarodowy Festiwal ChóralnyVARSOVIA CANTAT 2005

Wyniki pierwszego Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w 2005 r.

Category A — Mixed choirs — adults
I Zespół Kameralny «Absolwent» — Skoczów (Poland)
II Fayha Choir – Tropili (Lebanon)
II Capital Voices — Abuja (Nigeria)
III Konvents — Ryga (Latvia)

Category B — Equal voices choirs adults
I not awarded
II Kameralny Chór Męski „Cantilena” (Wrocław, Poland)
III not awarded

Category C — Mixed choirs – youth
I Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej (Warsaw,Poland)
II Tutti Cantamus (Warsaw, Poland)
III Chór Mieszany Zespołu Szkół nr 51 im. Ignacego Domeyki (Warsaw, Poland)

Category D — Equal voices choirs — youth
I Estonian children’s Choir — Tallinn (Estonia)
II Grodziski Chór Dziecięcy — Grodzisk Mazowiecki (Poland)

Award for best conductor: Izabela Tomaszewska (Tutti Cantamus)

Award for best sacral song: Chór Akademicki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Poland)

Award for best folk song: Estonian children’s Choir — Tallin (Estonia)